برگزاری جشنواره مهرواره آیین تجلیل از گروه‌های جهادی خیریه و جهادی دانشگاهی

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۸ کد : ۲۳۸۳۷ اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۵۱۱
جشنواره مهرواره آیین تجلیل از گروه‌های جهادی دانشگاهی و خیریه خراسان جنوبی روز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ با حضور آیت الله عبادی نماینده معزز ولی فقیه خراسان جنوبی در سالن همایش‌های استاد فروزان‌فر دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد.
برگزاری جشنواره مهرواره آیین تجلیل از گروه‌های جهادی خیریه و جهادی دانشگاهی

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دانشگاه بیرجند، جشنواره مهرواره  آیین تجلیل از گروه‌های جهادی خیریه و جهادی دانشگاهی به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان جنوبی برگزار شد.
آیت الله سیدعلیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند در این جشنواره با بیان اینکه خدمت به انسان از بالاترین راه‌های تقرب به خدا است، گفت: دشمن همواره مانع می‌شود که ما به حقیقت آرمان‌های انقلاب اسلامی نرسیم به جهت اینکه اگر این آرمان‌ها فراگیر شود بیگانه هیچ حرفی برای گفتن ندارد. 
آیت الله عبادی بیان کرد: خاطرات خوشی از بعد از انقلاب دارم و مدتی همراه دانشگاهیان و دانشجویان بودیم و معنویت که بر آنان حاکم بود را فراموش نمی‌کنم و هنوز به حال آنان حسرت می‌خورم. الحمدالله این برکات در انقلاب اسلامی با همه دشمنی‌ها و کارشکنی‌ها و تبلیغات سوء و دروغ‌سازی‌ها اما به جای خودش باقی است و در دانشگاه‌های مختلف شاهد آن هستیم.
وی افزود: ابوعلی سینا به عنوان سمبل پزشکی در جامعه اسلامی هنوز عکسش زینت‌بخش دانشگاه‌های بزرگ و یاد و خاطره جهان است. پزشکی که در حین پزشکی، فیلسوف نامدار جهان و عارف ناشناخته و  عالم به علوم مختلف است که بعد از رتبه معلمی یک درجه کمتر شیخ الرئیس است و شما وارث چنین شخصیتی هستید.
آیت الله عبادی ادامه داد: خدمتگزاران در رشته پزشکی توجه دارند که با انسان سرو کار دارند و انسان محبوب خداست.
امام جمعه بیرجند با تأکید به اهمیت خدمت به مردم، گفت: آیت الله فاضل لنکرانی قدس سره می‌فرماید: «که من ۵۰ سال به عنوان اسلام‌شناس بعد از ۳۰ سال تحصیل به این نتیجه رسیدم که در دین خدا، بعد از انجام واجبات اگر همه مستحبات را ترک کردید و رفتید دنبال حل مشکل مردم، اگر فردای قیامت از شما بپرسند چرا چنین، بگویید فاضل لنکرانی در دنیا چنین گفت».
وی در ادامه بیان کرد: این در مقابل کسانی است که انسان را ابزار قرار دادند و هر چه برنامه نکبت از گمراهی، قتل، اعتیاد، قانون‌شکنی و انحراف و وحشی‌گری است متاسفانه بر انسان مظلوم تحمیل می‌کنند.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه اخلاق پزشکی ایجاب می‌کند که پزشک با همه مشکلات و معضلاتی که ممکن است داشته باشد با بیمار صحبت و در او امید ایجاد کند، تصریح کرد: از بالاترین راه‌های تقرب به خدا خدمت به انسان است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به جایگاه اندیشه و فرهنگ اسلامی اشاره و تأکید کرد: دشمن همواره مانع می‌شود که ما به حقیقت آرمان‌های انقلاب اسلامی نرسیم به جهت اینکه اگر این آرمان‌ها فراگیر شود بیگانه هیچ حرفی برای گفتن ندارد اما به هر نحوی سعی می‌کنند که این آرمان‌ها پیاده نشود.

_آمار وحشت‌زای سقط جنین در ایران
وی خطاب به پزشکان گفت اصالت خود را حفظ کنید و متذکر شد: گاهی خبرهایی از زبان مسئولینی از رسانه ملی به گوش می‌رسد که وحشت‌زا است و همین چند شب قبل گزارش داده شد که روزی یکهزار سقط جنین صورت می‌گیرد و سالی ۳۶۰ هزار انسان قتل و عام می‌شود در حالی که کرونا حداکثری که روزانه تلفات داشت ۷۰۰ نفر بود!
آیت الله عبادی بیان کرد: متخصصیین فن مسئله پیری جمعیت را برای ایران هشدار می‌دهند که اگر جبران نشود ضایعات آن فراتر از این است یعنی کشور در یک بحران جمعیتی قرار می‌گیرد و در سطح بین‌الملی آسیب جدی می‌بیند.
امام جمعه بیرجند افزود: امیدواریم خداوند مرض طمع، پول‌پرستی، خودپرستی و بیگانه‌پرستی را از همه ما و نسل ما و مردم عزیز ایران و همه مسئولان دور کند و کارها را بر اساس ضابطه عقل و اخلاق و شرع و علم انجام دهیم.
همچنین حجت الاسلام والمسلمین  جعفری، رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان با بیان اینکه توسعه و تداوم حرکت های جهادی یک ضرورت است ، ادامه داد: مدیران حوزه و دانشگاه می توانند حرکت‌های جهادی را نشر و توسعه دهند تا جوانان به خوبی بتوانند در این مسیر با آرامش تمام به مردم و کشور خود خدمت کنند.
حجت الاسلام والمسلمین  جعفری در مهرواره برای ایران با توجه به فرمایش امیرالمومنین(ع) که می‌فرمایند: همم الرّجال تقلع الجبال اظهار داشت: اگر همت وتوان مردم در یک نقطه جمع شود کوه را از پای در می‌آورند، ادامه داد: در دوران دفاع مقدس شاهد یکی شدن همت مردم بودیم و در تاریخ ایران اسلامی ورقی زرین کاشتند و حتی یک وجب از خاک سرزمین را به دشمن ندادند و امروز ما برهمت و عزم آنها افتخار می‌کنیم.
وی با بیان اینکه جهادگران با حرکت‌های خیریه و جهادی در عرصه‌های مختلف خوب درخشیدند، افزود: امروز هم نیاز به اهتمام جهادگران در عرصه‌های مختلف از جمله اقتصادی است و باید به این موضوع اهتمام بورزیم و توسعه و تداوم حرکت‌های جهادی را حفظ کنیم.
حجت الاسلام جعفری در ادامه گفت: مدیران حوزه و دانشگاه می‌توانند به این حرکت پاسخ مثبت دهند و حرکت‌های جهادی را نشر و توسعه دهند تا جوانان به خوبی بتوانند در این مسیر با آرامش تمام به مردم و کشور خود خدمت کنند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجند عنوان کرد: جهادگران خودشان تقدیرگر و تجلیل‌گر هستند و این نوع مراسمات تنها برای معرفی و توسعه مسیر حرکت‌های خیریه و جهادی اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه جهادگران با حضور در مناطق محروم و روستایی دست به ایثارگری زده‌اند، گفت: به مدیران محترم آموزشی عالی پیشنهاد می‌شود برای تشویق و حمایت این حرکت جهادی یک اردوی زیارتی و تفریحی برای این عزیزان جهادگر در نظر گرفته شود.
شایان ذکر است؛ در این مهرواره از ۲۲ گروه جهادی و خیرین تقدیر بعمل آمد.

آخرین ویرایش۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲