افتتاح اولین آزمایشگاه چندمنظوره فناوری‌های نوین یاددهی-یادگیری در 18 آذرماه در دانشگاه بیرجند با حضور دکتر علی دلاور استاد برجسته آمار و روش تحقیق کشوری

18 آذرماه پس از سخنرانی علمی دکتر علی دلاور در تالار معاونت فرهنگی دانشگاه بیرجند، که به مناسبت هفته پژوهش برگزار شد طی مراسمی به‌طور نمادین در دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه بیرجند، از اولین آزمایشگاه چندمنظوره فناوری­‌های نوین یاددهی-یادگیری رونمایی شد. این آزمایشگاه مصوب شورای پژوهشی دانشگاه بیرجند در مورخه 1396/4/19 بوده است.

 دکتر محمدعلی رستمی نژاد عضو هیأت علمی گروه علوم تربیتی که مسئولیت این آزمایشگاه را بر عهده دارند، در حاشیه این مراسم به‌ضرورت پرداختن به تحقیقات آزمایشگاهی در حوزه یاددهی-یادگیری پرداختند و به چند نمونه از آزمایشگاه­‌های خارجی مشابه اشاره کردند؛ ازجمله آزمایشگاه یاددهی-یادگیری که در دانشکده تعلیم و تربیت هاروارد قرار دارد. آزمایشگاه یاددهی- یادگیری فکورانه در دانشگاه ویرجینیا و آزمایشگاه یاددهی-یادگیری در دانشگاه اترچ هلند نمونه‌ه­ایی از این آزمایشگاه‌های اشاره‌شده بود. درباره هدف این آزمایشگاه آمده است، این آزمایشگاه درصدد است تا با انجام پژوهش­‌های کاربردی و آزمایشگاهی، روش­‌ها و فناوری‌های نوین یاددهی-یادگیری و اثربخشی آن­ها را در شناخت، عواطف و رفتار یادگیرندگان مور مطالعه قرار داد. در پایان دکتر علی دلاور بر روی برد هوشمند آزمایشگاه نوشته با محتوای آرزوی توفیق برای همکاران دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه بیرجند داشتند. 

aks delavar